top of page

Перевізник -2019

ПРАВИЛА ЗМАГАНЬ
 робототехніків на базі LEGO WeDo 2.0 
Гра «Перевізник»

 

 
1. Вимоги до робота

 1.1. Розміри роботів будуть визначати в «положенні стоячи» з урахуванням усіх максимально виступаючих частин.
 1.2. Розташований таким чином робот повинен вписуватися в квадрат зі сторонами 250X250 мм. (схема 5 в додатках)
 1.3. Робот розпочинає гру у спеціально призначеному для цього квадраті.
 1.4. Робота можна направляти та переставляти лише у спеціальному квадраті, яким відзначено старт гри.
 1.5. Робот не може бути захоплений чи утриманий руками чи іншим чином поза квадратом, яким відзначено старт гри.
 1.6. Керування роботом здійснюється оператором через Bluetooth. Можливе використання будь-яких пристроїв з бездротовим управління (ноутбук, планшет, смартфон і т.п.).
 1.7.  Роботи повинні бути побудовані тільки з фірмових елементів Lego та моторів і датчиків LEGO WeDo 2.0.
 1.8. У роботі може бути використаний лише один набір моторів і датчиків Lego WeDo 2.0 (тобто: 1- Т-мотор, 1- SmartHub, 1- датчик руху, 1- датчик нахилу);
 1.9. Забороняється використовувати будь-які інші матеріали, включаючи клей, липку стрічку, гвинти і т.д. 
 

 

2. Вимоги до полю
 

 2.1. Поле цілком повинно бути плоским.
 2.2. Ігрова поверхня виконана з білого гладкого матеріалу.
 2.3. Всі лінії розмітки виконуються чорним та червоним кольорами і мають ширину 5 мм.
 2.4. Розміри поля 1200х800 мм.
 2.5. Розміри поля і його лінії розмітки наведені на схемі №1 в додатку нижче.

3. Зупинки та люди для перевезення
 

 3.1 Зупинки створені з оригінальних деталей Lego, складання зупинки показано в схемі №2 в додатку нижче (2 цеглини 2х8, 2 цеглини 2х6, 3 пластини 2х4).
 3.2 Люди – це міні-фігурки Lego, підставки для них зроблені із 6 цеглин 2*4, зразок показано на схемі №3 в додатку нижче.

 


4. Умови змагань
 

 4.1. Робот для завдання складається та програмується уже на змаганні, у спеціально відведений для цього час (час для складання, програмування та тестування складає 1 годину 30 хвилин). Робота та програму не можна привозити на змагання уже готовими, це буде порушенням правил змагання.

Зауважимо, що у другий день змагань робота також потрібно скласти і запрограмувати «з нуля».
 4.2. Торкатися робота поза зоною старту заборонено.
 4.3. Торкнутися робота за зоною старту можна лише, якщо робот зазнав пошкодження і сам рухатися не може, і суддя дав на це дозвіл.
 4.4. На момент старту і після кожного виконаного завдання на лінії, робот повинен приїздити у квадрат старту позначений червоним кольором).
 4.5. Якщо на момент початку виконання завдання або в процесі робот втратив з'єднання з пультом управління (або у нього розрядився акумулятор), за рішенням судді він знімається з поля і віддається учасникам для установки з'єднання. Суддя дає старт, і спроба розпочинається заново.
 4.6. Робот повинен привезти кожного пасажира чітко в зону зупинки, так як показано на схемі №4 в додатку нижче, не зрушивши при цьому зупинку з місця.
 4.7. В змаганнях беруть участь діти від 6 до 10 років включно. Команда складається з 2 осіб. Під час одної спроби знаходитися біля столу та торкатися робота в межах визначеної зони може лише один учасник, а другий учасник в цей час знаходиться із пристроєм керування роботом  неподалік  за відведеним для цього столом (на наступну спробу це може бути інший учасник).
  


5 Попередні налаштування
 

5.1. Організатори турніру нададуть  доступ до ігрового поля для налаштування і перевірки роботів до початку змагань відповідно до розкладу, яке буде опубліковано на початку заходу.
5.2. Організатори виділять 1 годину 30 хвилин для конструювання, програмування для проведення налаштувань.

 


6. Тривалість змагання
 

6.1. Змагання відбуваються впродовж двох днів та складаються з чотирьох спроб. Перша спроба – у перший день та ще три – у другий день. 
6. 2. Між спробами передбачена 5-хвилинна перерва, для налаштування роботів, та підрахунку часу суддями.
6.3. Секундомір буде ввімкнений лише тоді коли буде оголошена команда «Старт». 

7. Порядок підрахунку балів та визначення переможців

 7.1. Рахунок у спробі не може бути від’ємним. Якщо так трапилося, учасникові зараховують 0 балів за спробу.
 7.2. Для визначення переможця зараховують одну найкращу спробу з чотирьох. При складанні рейтингової таблиці враховують найбільшу кількість балів та час виконання завдання. Якщо дві або більше команд набрали однакову кількість балів, то вищу позицію отримає команда, яка витратила менше часу.
 7.3. Якщо дві команди набрали однакову кількість балів за однаковий час, судді беруть до уваги наступну кращу спробу.

 


8. Початок

 8.1. Робот ставиться у зону старту, позначену червоним квадратом розміром 250х250 мм, так як зображено на схемі №5 в додатку.
 8.2. Робот не повинен виходити за лінію корпусом, або іншим виступаючим елементом робота, в разі неправильного розміщення суддя не буде починати відлік часу, допоки учасники правильно не виставлять робота.
 8.4. Робот, який почав виконувати завдання до сигналу(фальшстарт) судді повинен буде заново стати в зону старту, повторне порушення (другий фальшстарт) зараховується суддею як 0(нуль) за спробу.

 

 

9. Перевезення пасажирів
 

 9.1. Робот повинен після старту по дорозі під’їхати до пасажира і відштовхати його на потрібну зупинку. Потім звідти повернутися в зону старту, де можна буде його направити руками на інший шлях, але дії які включають в себе маніпулювання руками повинні відбуватися чітко в червоному квадраті старту.
 9.2. Якщо судді помічають що учасники торкаються робота руками, який стоїть поза зоною старту, або не доїхав ще до зони старту і будь-яка його деталь виступає за лінію зони, то учасники отримують штраф  -10 балів.
 9.3. Робот повинен доштовхати пасажира до зупинки, і залишити його чітко в чорному квадраті зупинки, не зачепивши при цьому саму конструкцію зупинки. 
 9.4. Будь–яке зрушення зупинки з місця фіксується суддею, і має наслідком штраф -10 балів.

 

10. Фініш
 

 10.1. Суддя зупиняє час лише тоді, коли робот виконав повністю виконав всі завдання і повернувся в зону старту і повністю зупинився в червоному квадраті, не виходячи за лінії деталями, чи виступаючими елементами робота.
 10.2 Алгоритм виконання завдання: 
      1. Робота розміщують в зоні старту (червоний квадрат) таким чином, щоб будь-яка його частина не виступала за межі цього квадрата.
      2. Як тільки учасник виставив робота і сказав, що він готовий, суддя дає відлік і запускає секундомір - спроба починається.
      3. Учасники повинні розвести всіх людей в відведені їм зупинки, без винятків, за таким алгоритмом (порядок розвезення людей ви вибираєте самі, головна умова виконання завдання - це розвезення всіх людей по зупинках):
- робот стартує із зони довозить людину до зупинки і повертається назад в зону, в зоні учасники можуть повернути та направити робота на наступний крок (маніпулювати та чіпати робота руками можна тільки в зоні старту), далі робот відвозить другу людину - повертається, третю - повертається, четверту - повертається, п'яту - повертається.
- В той момент коли робот виконає останнє завдання і повернеться в зону старту, повністю в ній зупиниться та подасть звуковий сигнал (або учасник скаже "СТОП") - СУДДЯ ЗУПИНЯЄ ЧАС. (Суддя зупинить час тільки тоді коли робот повністю всіма частинами заїхав в зону старту, і повністю зупинився).
 10.3 Фіксація результатів здійснюється суддями після завершення кожної залікової спроби. Час спроби округлюється до цілих секунд. Команда повинна перевірити та підписати таблицю результатів після залікової спроби, якщо немає правомірних скарг. Якщо команда має зауваження щодо результатів, вона має можливість звернутися до старшого судді.

11. Вирішення конфліктних ситуацій
 

 11.1. Під час виконання завдання рішення судді є остаточними. Будь-яка незгода з рішенням судді карається попередженням. Якщо після цього конфлікт триває, суддя додає команді, яка порушує +10 секунд до загального результату спроби,з другим попередженням команда дискваліфікується.
 11.2. Якщо необхідно провести уточнення правил, суддя повинен негайно зупинити спробу, взяти тайм-аут, зупинити секундомір і підтвердити рішення, перш, ніж продовжити спробу.


12. Уточнення правил
 

 12.1. Уточнення правил може бути зроблено тільки Головним суддею змагань фестивалю.
 12.2. Якщо необхідно провести уточнення правил, суддя повинен негайно зупинити гру, взяти тайм-аут, зупинити секундомір і підтвердити рішення, перш, ніж продовжити гру заново.

 12.3.  Організатори змагань залишають за собою право вносити в правила змагань будь-які зміни, якщо ці зміни не дають переваг ні одній із команд.
 12.4. Керівникам-наставникам заборонено викрикувати підказки учасникам, щоб не відволікати своїх підопічних та учасників інших команд. 
 12.5. Втручання керівників-наставників в роботу над роботом або в рішення суддів в перший раз буде покарано попередженням. При повторенні цих порушень буде застосовано одне з покарань, вказаних у пункті 14.5.


13. Керівники-наставники
 

 13.1. Керівники-наставники (вчителі, батьки, супроводжуючі особи та інші дорослі - члени команд) не мають права заходити в робочі зони учнів.
 13.2. Керівникам-наставникам буде надано достатньо місць для сидіння біля робочих зон учнів, щоб вони могли спостерігати за ними.
 13.3. Керівники-наставники не можуть брати участь в ремонті або програмуванні роботів учнів. Роботи не повинні залишати робочі зони учнів протягом всього часу змагань.
 13.4. Втручання керівників-наставників в роботу над роботом або в рішення суддів в перший раз буде покарано попередженням. При повторенні цих порушень буде пред'явлена претензія судді і порушнику запропонують в обов’язковому порядку залишити приміщення, де проводяться змагання.
 

14. Кодекс поведінки учасників та вирішення конфліктних ситуацій


 14.1. Передбачається, що метою всіх команд є чесні змагання у грі «Перевізник».
 14.2. Люди, які навмисно впливають на будь-яких роботів або ушкоджують ігрове поле або робота будуть дискваліфіковані.
 14.3. Всі учасники турніру, включаючи дітей, батьків та тренерів повинні стримувати свої емоції в місцях проведення змагань.
 14.4. Учасники не повинні заходити на чужі майданчики для настройки роботів, крім як за прямим запрошенням членами інших команд.
 14.5. Якщо будь-яке із правил згаданих у цьому документі порушено або ігнорується судді можуть приймати рішення щодо одного чи кількох наступних наслідків:
•    Команді може бути призначений штрафний час 15 хвилин. У цей час команда не має права вносити будь-які зміни до свого робота. Робот на цей час переміщують в зону карантину.
•    Команда пропускає одну залікову спробу.
•    Команда отримує штраф 50% від набраних очок в одній заліковій спробі.
•    Команда не може претендувати на призове місце.
•    Команда може бути повністю дискваліфікована.

 14.6. Будь-які протести після змагання приймаються, тільки якщо їх результати є некоректними або викликають сумніви. 
 14.7. Заходи, зазначені вище, можуть бути застосовані на розгляд суддів, організаторів змагань та представниками місцевої влади.

 


15. Фінальна частина змагань та нагородження
 

 15.1 Учасники змагань "Перевізник", що отримали І, ІІ та ІІІ місця будуть приймати участь у показових заїздах на сцені у фінальній частині змагань. За детальною інформацією необхідно звернутися до суддів цього змагання.
 

Фото.png
bottom of page