1.1. Розміри роботів будуть визначати в «положенні стоячи» з урахуванням усіх максимально виступаючих частин.

1.2. Розташований таким чином робот повинен вписуватися в циліндр з внутрішнім діаметром 250 мм.

1.3. У висоту робот повинен бути не більше 250 мм.

1.4. Кожен робот повинен важити не більше 1 кг.

1.5. Робот не може захоплювати і утримувати будь-яким чином м'яч в процесі гри.

1.6. М'яч повинен бути постійно видно, робот не може закривати його своїм корпусом або поміщати всередину корпусу.

1.7. Керування роботом здійснюється оператором через Bluetooth. Можливе використання будь-яких пристроїв з бездротовим управління (ноутбук, планшет, смартфон і т.п.).

1.8. На кожному роботі повинен бути вертикальний флагшток у вигляді осі LEGO для прикріплення кольорового прапора, для кожної команди свого кольору. Допускається інше колірне маркування роботів, яка вказує на їх приналежність до однієї команди.

1.9.  Роботи повинні бути побудовані тільки з фірмових елементів, моторів і датчиків LEGO.

1.10. Забороняється використовувати будь-які інші матеріали, включаючи клей, липку стрічку, гвинти і т.д. Винятком є ​​тільки використання стяжок або липкої стрічки для скріплення проводів.

1.11. М'яч завжди повинен бути видно  так, щоб інші гравці мали до нього доступ в будь-який момент матчу, частини робота не повинні перекривати м'яч більш ніж на радіус.

1.12. Виняток. Допускається  застосування обертового барабана для додання м'ячу динамічного зворотного обертання, щоб утримати його. Така дія називається "дриблінгом" (Веденням м'яча).

Зауваження: «Утримувати м'яч» - означає повний контроль над ним шляхом блокування всіх ступенів свободи м'яча. Наприклад, якщо робот притисне м'яч до свого корпусу або охопить його будь-якими своїми елементами, ускладнюючи доступ до м'яча іншим «гравцям». Буде вважатися, що робот «утримує» м'яч, якщо той перестає обертатися, коли робот «веде» його або якщо м'яч не рикошетить, коли потрапляє в робота.

2. Вимоги до полю

2.1. Поле цілком повинно бути плоским.

2.2. Ігрова поверхня виконана з зеленого матеріалу типу ковролін або коврове покриття.

2.3. Всі лінії розмітки виконуються білим кольором і мають ширину 20 мм.

2.4. Стінки воріт міцно прикріплені до горизонтальної поверхні. Висота воріт 250 мм. Ширина воріт 700 мм.

2.5. Розміри поля і його лінії розмітки наведені на схемі:

3. М'яч

3.1 Як м'яч використовується стандартний м'яч для гольфу.

3.2. Вага м'яча приблизно 46 г (+/- 2 г).  Діаметр приблизно 43 мм. (+/- 2 мм.)

4. Умови змагань

4.1. Змагання проводяться командами  по два роботи-футболіста від кожної команди. Кожним роботом управляє один оператор.

4.2. Ходити по полю і торкатися до роботам може, в разі потреби, тільки суддя або його помічник.

4.3. На момент старту і після кожного голу роботи встановлюються на лінії воріт, а м'яч в центрі поля.

4.4. Якщо на момент початку тайму або в процесі гри робот втратив з'єднання з пультом управління (або у нього розрядився акумулятор), за рішенням судді він знімається з поля і віддається оператору для установки з'єднання. Гра при цьому не зупиняється.

4.5. У разі клінчу більше 15 секунд, коли роботи не переміщуються або, зчепившись, кружляють на місці, суддя може прийняти рішення про розіграш м'яча. Тоді суддя зупиняє матч, розставляє роботів і м'яч на свій розсуд і дає команду для продовження.

4.6. У разі порушення правил однієї з команд суддя може призначити штрафний. Роботи команди-порушника можуть почати рух тільки після торкання м'яча роботом команди, яка виконує штрафний.

5 Попередні налаштування

5.1. Організатори турніру нададуть  доступ до ігрового поля для налаштування і перевірки роботів до початку змагань відповідно до розкладу, яке буде опубліковано на початку заходу.

5.2. Організатори виділять до 3  хвилин для проведення налаштувань перед кожною грою.

5.3. В цей же період команди можуть пред'явити претензії до роботам суперника.

6. Тривалість гри

6.1. Матч складатиметься з двох 3-хвилинних таймів.

6. 2. Між таймами передбачена 1 хвилина перерви.

6.3. Секундомір буде включений протягом всієї гри (двох 3-хвилинних таймів), без зупинки часу (за винятком тайм-аутів, взятих суддею для відновлення поля).

6.4. За рішенням судді команда може бути покарана одним голом за одну хвилину запізнення.

6.5. Якщо команда не буде готова до гри через 3 хвилин після її початку, вона буде визнана переможеною з рахунком 0: 3.

7. Виняткові обставини

7.1. У виняткових ситуаціях, що наступають при виникненні непередбачених проблем і / або труднощів у роботів, в правила змагань за згодою противних сторін можуть бути внесені (в ході змагань) особливі поправки.

7.2. У разі не визначення переможця в основний час оголошується додатковий час, який буде відбуватися до переможного голу. При цьому буде грати лише один учасник за вибором команди.

8. Перші удари по м'ячу

8.1. Суддя встановлює м'яч в центр ігрового поля.

8.2. Всі роботи повинні знаходитися за межами лінії ворот на своїй половині поля.

8.3. Роботи не повинні рухатися (колеса не повинні обертатися).

8.4. Робот, який почав гру до сигналу судді, буде видалений з поля на 30 секунд.

9. Підрахунок голів

9.1. Гол буде зарахований, якщо м'яч повністю перетне лінію воріт. Якщо гол зарахований, суддя свистить у свисток.

9.2. Після зарахованого голу команда, яка пропустила його, починає гру з центра поля.

9.3. "Автоголи" будуть зараховані, навіть якщо м'ячі були «заштовхані» в ворота.

10. Блокування

10.1. Блокування відбувається у випадках, коли м'яч надовго застряг між декількома роботами ("скрутна" ситуація) і в доступному для огляду майбутньому ніщо не може її змінити.

10.2. При оголошенні ситуації блокування, всі роботи будуть розсунуті суддею на мінімальну відстань один від одного, достатню, щоб вони змогли почати вільно рухатися. При повторенні такої ситуації м'яч встановлюють в центр поля.

11. Ушкоджені роботи

11.1. Якщо робот виявився нездатним самостійно рухатися, то суддя оголошує його пошкодженими.

11.2. Суддя або гравці (після дозволу судді) можуть прибрати пошкодженого робота (або роботів) з ігрового поля.

11.3. Пошкоджений робот повинен бути полагоджений і з дозволу судді може бути повернений на свою сторону поля біля бічної лінії.

11.4. Якщо робот перекинувся після зіткнення з іншим роботом, суддя може знову поставити його «на ноги» і робот продовжить грати.

12. М'яч «в ауті»

12. 1. М'яч буде вважатися в ауті, якщо він покинув поле.

12. 2. Після оголошення «м'яч в ауті», його встановлюють на бічній лінії. Роботи команди, яка остання торкнулася до м’яча, повинні бути на відстані 50 см.

13. Зупинка гри

13.1. Суддя також може взяти тайм-аут ( "Referees Time Out") для ремонту ігрового поля, а також в ситуаціях, описаних в пункті 4.11.3, або суддю викличуть для уточнення правил проведення змагань. 2. Також гра припиняється по свистку судді (тайм-аут), але при цьому секундомір не зупиняють - на розсуд судді. У цей момент всі роботи повинні відразу ж зупинитися і повернутися в ті позиції, які вони займали, коли пролунав свисток.

13.2. Зупинена гра поновлюється за сигналом судді, при цьому всі роботи повинні стартувати одночасно.

Якщо зупинка гри затягується, суддя може зупинити секундомір.

14. Групова оборона Multiple Defense.

14.1. Груповий обороною вважається ситуація, коли більше одного робота команди, що обороняється входять в воротарську зону  і мають вирішальний вплив на гру.

14.2. У разі "Групової оборони" робота, що вносить найменший внесок в гру, встановлюють в центр поля.

15. Порушення правил

15.1. Якщо робот використовує пристрій, за допомогою якого (або без нього) постійно атакує роботів, які не володіють м'ячем, суддя фіксує порушення правил ( "Foul").

15.2. Якщо робот (роботи) продовжує «фолити», його постійно будуть видаляти з поля, на нього почеплять попереджає жовту картку (стікер), а суддя буде заносити ці порушення до протоколу матчу.

15.3. Якщо в результаті порушення правил робот буде пошкоджений, суддя зупинить гру і секундомір до тих пір, поки пошкодження не буде усунуто, але не більше 5 хвилин).

15.4. Якщо робот був видалений за порушення правил в двох матчах, він дискваліфікується на весь турнір.

15.5. Вільні удари. На даному турнірі правилами не передбачені вільні удари.

15.6. Пенальті. На даному турнірі правилами не передбачені пенальті.

15.7. Положення «поза грою» (офсайди). На даному турнірі офсайди правилами не передбачені.

16. Участь в турнірі людей

16.1. Роботами керують люди дистанційно.

16.2. Люди можуть переміщувати роботів тільки з дозволу судді.

16.3. Перед початком кожного матчу команди повинні призначити одного зі своїх членів «капітаном». Капітану буде дозволено знімати роботів з ігрового поля і замінювати їх під час гри. Капітани повинні діяти строго за встановленими правилами і відповідно до вказівок судді.

16.4. Решта членів команди під час гри (коли м'яч знаходиться в грі) не повинні наближатися до ігрового поля менш, ніж на 50 см, крім випадків, визначених суддею.

17. Вирішення конфліктних ситуацій

17.1. Під час гри рішення судді є остаточними. Будь-яка незгода з рішенням судді карається попередженням (жовтою карткою). Якщо після цього конфлікт триває, суддя показує червону картку, що негайно призводить до поразки в грі.

17.2. Будь-які протести після гри приймаються тільки якщо її результати є некоректними або викликають сумніви.

18. Уточнення правил

18.1. Уточнення правил може бути зроблено тільки Головним суддею змагань фестивалю.

18.2. Якщо необхідно провести уточнення правил, суддя повинен негайно зупинити гру, взяти тайм-аут, зупинити секундомір і підтвердити рішення, перш, ніж продовжити гру.

18.3 Жеребкування.  Заповнення турнірної таблиці здійснюється згідно порядку реєстрації команд на змагання.

19. Керівники-наставники

19.1. Керівники-наставники (вчителі, батьки, супроводжуючі особи та інші дорослі - члени команд) не мають права заходити в робочі зони учнів.

19.2. Керівникам-наставникам буде надано достатньо місць для сидіння біля робочих зон учнів, щоб вони могли спостерігати за ними.

19.3. Керівники-наставники не можуть брати участь в ремонті або програмуванні роботів учнів. Роботи не повинні залишати робочі зони учнів протягом всього дня змагань.

19.4. Втручання керівників-наставників в роботу над роботом або в рішення суддів в перший раз буде покарано попередженням (жовтою карткою). При повторенні цих порушень буде пред'явлена ​​червона картка і порушнику запропонують залишити приміщення, де проводяться змагання.

20. Перевірки

20.1. Всі роботи будуть перевірені суддівської комісією на початку кожного дня змагань, щоб упевнитися, що роботи відповідають всім вимогам.

20.2. На командах лежить відповідальність за надання своїх роботів на повторну перевірку, якщо ті не пройшли перевірку суддівською комісією, або їх конструкція була змінена під час змагань.

20.3. При будь-яких порушеннях правил перевірки робот не буде допущений до змагань до тих пір, поки вироблені модифікації впливають на дії робота.

20.4. Всі модифікації повинні бути зроблені в обумовлений регламентом змагань час. Команди не повинні затримувати гру через внесення модифікацій.

20.5. Якщо робот не відповідає технічним вимогам (навіть з проведеними змінами), то даний робот буде дискваліфікований на поточну гру (але не на весь турнір).

21. Кодекс поведінки

21.1. Роботи, які навмисно і неодноразово під час гри стають причиною пошкоджень інших роботів, будуть дискваліфіковані.

22.2. Роботи, які під час гри ушкоджують ігрове поле або м'яч, будуть дискваліфіковані.

22.3. Люди, які навмисно впливають на будь-яких роботів або ушкоджують ігрове поле або м'яч, будуть дискваліфіковані.

22.4. Передбачається, що метою всіх команд є чесна гра в «робофутбол».

23. Поведінка учасників

23.1. Всі учасники турніру повинні стримувати свої емоції в місцях проведення змагань.

23.2. Учасники не повинні заходити на чужі майданчики для настройки роботів, крім як за прямим запрошенням членами інших команд.

23.3. Учасникам, які поводяться неналежним чином, можуть запропонувати залишити приміщення, де проводяться змагання, і вони ризикують бути дискваліфікованими на весь турнір.

23.4. Ці заходи можуть бути застосовані на розсуд суддів, керівників організаторів змагань та представниками місцевої влади.